Fundacja Rozwoju x GNAM

Z dumą ogłaszamy laureatki i laureatów pierwszej edycji Programu Stypendialnego Fundacji Rozwoju x GNAM.

W ramach Global Network Week nasi studenci i studentki uczestniczyli w intensywnych kursach na uczelniach partnerskich GNAM, zdobywając nowe umiejętności, współpracując z rówieśnikami z całego świata i eksplorując lokalne ekosystemy innowacji. Ale to nie wszystko!

Postawiliśmy przed nimi dodatkowe wyzwanie: przeanalizować temat kapitału żelaznego i filantropii akademickiej w szkołach goszczących. Najlepsze raporty, artykuły, prezentacje i nagrania zostaną wykorzystane do rozwoju wiedzy Fundacji w tym strategicznym obszarze.

 

Stypendium Fundacji Rozwoju otrzymali:

Karmina Dudzińska, Malwina Deniszewska, Leon Hendingery, Oliwia Trybuch, Sebastian Majrzchak!

Serdecznie gratulujemy! Jesteście ambasadorami Fundacji, idei kapitału żelaznego i nowoczesnego podejścia do rozwoju szkolnictwa wyższego. A to dopiero początek! Razem budujemy społeczność, która łączy globalną wiedzę z odpowiedzialnym rozwojem w Polsce!

Fundacja Rozwoju Akademii Leona Koźmińskiego oraz Akademia Leona Koźmińskiego zaprosiła studentki oraz studentów do udziału w Programie Stypendialnym GNAM.

Stypendium przeznaczone jest dla studentek i studentów biorących udział w Global Network Week 2025, który odbył się w terminie 10–14 marca 2025 r.

POZNAJ NASZYCH STYPENDYSTÓW

Karmina Dudzińska

Nazywam się Karmina Dudzińska studiuję na ostatnim roku programu Master in Management w języku angielskim ze specjalizacją w strategii biznesu. Obecnie kończę studia w ramach programu Erasmus na Católica University w Lizbonie. Przez rok działałam w kole naukowym Students of Kozminski, gdzie organizowałam wydarzenia i spotkania z inspirującymi osobowościami ze świata biznesu. Mam ponad cztery lata doświadczenia zawodowego – obecnie pracuję w firmie zajmującej się sztuczną inteligencją, gdzie odpowiadam za rozwój biznesu, pozyskiwanie partnerstw i sprzedaż. Fascynuje mnie zastosowanie AI w optymalizacji procesów, a prywatnie pasjonuję się podróżami, sportem (pilates, joga, surfing, kitesurfing) oraz światem mody. W przyszłości chciałabym połączyć swoje zainteresowanie technologią i strategią z branżą fashion. W życiu kieruję się zasadą: „Mamy takie życie, na jakie jesteśmy się w stanie odważyć”.

Malwina Deniszewska

Nazywam się Malwina i za kilkanaście tygodni będę bronić pracę magisterską na kierunku Management w języku angielskim w Akademii Leona Koźmińskiego. W swojej pracy badam wyzwania w zarządzaniu zespołami międzynarodowymi – temat bliski mi ze względu na wieloletnie doświadczenie w pracy w globalnym środowisku, m.in. jako szefowa kabiny w Emirates.

Obecnie pracuję w prywatnej firmie lotniczej, gdzie zajmuję się udoskonalaniem procesów administracyjnych i operacyjnych biura. Moim celem jest wprowadzanie rozwiązań, które zwiększają efektywność i wspierają współpracę w zespole.

Akademia Leona Koźmińskiego to miejsce, które realnie wspiera mój rozwój – dostarcza mi wiedzy, narzędzi i inspiracji do dalszego działania.

Znalezienie się w gronie stypendystów Fundacji Rozwoju Akademii Leona Koźmińskiego to dla mnie ogromne wyróżnienie i potwierdzenie, że kierunek, w którym chcę się rozwijać – nowoczesne, odpowiedzialne i międzykulturowe zarządzanie – jest zauważany i doceniany. Czuję wdzięczność i motywację, by iść dalej tą drogą.

Leon Hendingery

Jestem wdzięczny za otrzymane stypendium, które stanowi dla mnie ważne wsparcie w dalszym rozwoju. Jako osoba o światowym podejściu, dążę do międzynarodowej kariery w obszarze przedsiębiorczości i zarządzania, opierając się na moich kompetencjach komunikacyjnych, znajomości języków oraz otwartości na ludzi i nowe doświadczenia. Jestem ambitny i posiadam doświadczenie w sprzedaży oraz marketingu, co stanowi solidną podstawę dla moich dalszych planów zawodowych. Sport odgrywał dużą rolę w moim życiu – przez lata związany byłem z jego profesjonalną stroną, dziś to przede wszystkim moja pasja i sposób na zachowanie balansu.

Oliwia Trybuch

Cześć, mam na imię Oliwia i pochodzę z Warszawy.
Studiuję zarządzanie i to już mój czwarty rok na Akademii Leona Koźmińskiego, choć jeden z nich spędziłam na wymianie międzynarodowej na Malcie. Był to bez wątpienia najlepszy rok w moim życiu i spełnienie małego marzenia:)
Erasmus nauczył mnie samodzielności, otwartości i dał mi ogromną dawkę inspiracji.
Na co dzień prowadzę obiekt premium – Private Pool na warszawskim Mokotowie. Przez 8 lat zawodowo trenowałam pływanie i nadal jestem związana z wodnym światem. Akademię Leona Koźmińskiego wybrałam świadomie i nie wyobrażałam sobie studiować gdzie indziej, bo to tutaj poznałam moich najlepszych przyjaciół i zdobyłam wiedzę, która bardzo przydaje mi się w pracy.
Cenię to, że mimo dziennych studiów uczelnia wspiera mnie w łączeniu nauki z życiem zawodowym. To daje mi motywację i poczucie, że jestem we właściwym

Sebastian Majrzchak

Łączę świat sportu i biznesu jako organizator prestiżowych turniejów piłkarskich dla dzieci PROGRESS CUP. Studiując w Akademii Leona Koźmińskiego, miałem okazję wyjechać do Chin w ramach programu The Global Network for Advanced Management oraz znalazłem się w prestiżowym gronie Top Young. To inicjatywa dla osób, które chcą rozwijać się w obszarach zarządzania, innowacji, marketingu i łańcucha dostaw. Aktywnie realizuję również projekty startupowe w środowisku sportowym.

"Nasza obecność w tym prestiżowym konsorcjum najlepszych szkół biznesu jak Yale, Berkeley czy Oxford to wyjątkowa okazja dla naszych studentów magisterskich na zdobycie unikatowego doświadczenia w elitarnych uczelniach dzięki uczestnictwu w kursach takich jak Global Network Weeks (GNWs), czy Small Network Online Courses (SNOCs). W tym roku wielu naszych studentów wzięło w nich udział na wszystkich kontynentach. Bardzo się cieszę, że Fundacja Rozwoju Akademii Leona Koźmińskiego wsparła najlepszych stypendiami, bo dzięki nim inwestujemy w rozwój kapitału społecznego. Wyróżnieni studenci pozyskali również cenną wiedzę nt. budowania kapitału żelaznego, która jest nam w Polsce tak potrzebna do rozwoju edukacji akademickiej na najwyższym światowym poziomie. Bardzo serdecznie gratuluję laureatom i zapraszam kolejne roczniki wspaniałych ludzi na wyjątkowe studia Master in Management, które stwarzają możliwość zdobycia wykształcenia od najlepszych na świecie!"

Prof. ALK dr hab. Piotr Wójcik

„Program GNAM (Global Network for Advanced Management) to wyjątkowa inicjatywa zrzeszająca czołowe szkoły biznesu z całego świata, w tym Akademii Leona Koźmińskiego. Udział naszej uczelni w GNAM otwiera studentom możliwość intensywnego rozwoju w tym międzynarodowym i prestiżowym środowisku. Cieszy mnie, że Fundacja Rozwoju Akademii Leona Koźmińskiego przyznała stypendia uczestnikom programu GNAM, doceniając ich zaangażowanie i osiągnięcia. Dzięki temu wsparciu studenci mogą w pełni wykorzystać szansę, jaką daje udział w programie – zdobywają nie tylko wiedzę, ale także kompetencje i kontakty niezbędne do rozwoju osobistego oraz budowania kapitału społecznego i żelaznego, tak ważnego dla przyszłości polskiej nauki i biznesu. Serdecznie gratuluję wszystkim stypendystom i zachęcam kolejne roczniki do aktywnego uczestnictwa w programach międzynarodowych, które pozwalają uczyć się od najlepszych i budować swoją pozycję w globalnym świecie zarządzania.”

Prof. ALK dr hab. Mariola Ciszewska – Milinaric

Fundacja Rozwoju Akademii Leona Koźmińskiego oraz Akademia Leona Koźmińskiego zaprosiła studentki oraz studentów do udziału w Programie Stypendialnym GNAM.

Stypendium przeznaczone jest dla studentek i studentów biorących udział w Global Network Week 2025, który odbył się w terminie 10–14 marca 2025 r.

CZYM JEST GNAM?

The Global Network for Advanced Management (GNAM), konsorcjum wiodących szkół biznesu z całego świata, rozszerzyło swój zasięg o Europę Środkowo-Wschodnią, zapraszając Akademię Leona Koźmińskiego jako swojego 32 członka. Konsorcjum powstało w celu napędzania innowacji i tworzenia wartości dodanej w ramach sieci czołowych uczelni. Akademia Leona Koźmińskiego dołącza jako instytucja reprezentująca Europę Środkowo-Wschodnią, zaznaczając tym samym geograficzną ekspansję GNAM oraz zaangażowanie na rzecz ciągłego rozwoju i poszukiwania nowych rozwiązań. 

Czytaj więcej

The Global Network for Advanced Management łączy najlepsze szkoły biznesu z całego świata. Wykorzystując nowoczesne technologie i budując silne relacje, wywiera transformacyjny wpływ na edukację, szczególnie w dziedzinie zarządzania. Jedynym z przykładów są organizowane przez konsorcjom Global Network Weeks, dające studentkom i studentom oraz kadrze naukowej unikalną możliwość intensywnego rozwoju w innej uczelni – poprzez udział w zajęciach, wizyty w lokalnych przedsiębiorstwach oraz spotkania z międzynarodowymi ekspertkami i ekspertami. Konsorcjum założone przez Yale School of Management obejmuje obecnie wiodące szkoły biznesu ze wszystkich regionów świata, z silną europejską reprezentacją – ESMT Berlin, HEC Paris, IE Business School oraz SDA Bocconi School of Management. 

Program stypendialny GNAM to część szerszej współpracy Akademii Leona Koźmińskiego będącej członkiem GLOBAL NETWORK FOR ADVANCED MANAGENMENT – konsorcjum wiodących szkół biznesu z całego świata. Celem Fundacji jest zbadanie uczelni, które należą do programu GNAM w zakresie kapitału żelaznego powołanego na uczelniach, na których studentki i studenci Akademii Leona Koźmińskiego biorą udział w programie GNAM oraz w zakresie najlepszych praktyk filantropijnych.

Global Network Weeks dają studentkom i studentom oraz wykładowczynią i wykładowcom możliwość intensywnego studiowania w innej szkole partnerskiej, w ramach ukierunkowanego kursu, który wykorzystuje perspektywy, programy i wiedzę wykładowców tej szkoły. Wraz ze swoimi odpowiednikami z innych szkół w programie, studenci uczestniczą w zajęciach, zwiedzają lokalne firmy i spotykają się z ekspertami zajmującymi się bieżącymi problemami biznesowymi.

CZYM JEST GLOBAL NETWORK WEEK?

Global Network Week dają studentom i wykładowcom możliwość intensywnego studiowania w innej szkole partnerskiej, w ramach ukierunkowanego kursu, który wykorzystuje perspektywy, programy i wiedzę wykładowców tej szkoły. Wraz ze swoimi odpowiednikami z innych szkół w prorgramie, studenci uczestniczą w zajęciach, zwiedzają lokalne firmy i spotykają się z ekspertami zajmującymi się bieżącymi problemami biznesowymi.

Dokumenty do pobrania

Regulamin Programu Stypendialnego GNAM W

Załącznik nr 1 do Regulaminu Wniosek

Załącznik nr 2 do Regulaminu Umowa stypendialna