Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju
Dziekan Centrum Doradztwa i Kształcenia Menedżerów, odpowiedzialna za programy studiów podyplomowych i MBA. Z uczelnią związana od 2000 roku. Wieloletnie doświadczenie w projektowaniu programów rozwojowych umożliwia jej współpracę z biznesem i odpowiadanie na indywidualne potrzeby firm. Swoim doświadczeniem wspiera także inne inicjatywy zorientowane na rozwój talentów – zarówno jako członek Rady Programowo-Naukowej Liceum LifeSkills, Rady Programowej studiów podyplomowych Akademia Przywództwa Kobiet LiderShe, Członek Rady Nadzorczej Międzynarodowej Szkoły Zarządzania jak i Członek Kapituły nagrody „Lwy Koźmińskiego”. Od kilkunastu lat jest międzynarodowym akredytatorem programów MBA w ramach stowarzyszenia Association of MBAs (AMBA, Londyn).
Profesor nauk ekonomicznych. Ekspert w dziedzinie rachunkowości, ładu korporacyjnego i ESG. Dyplomowany księgowy. Trener biznesu. Członek rad nadzorczych w instytucjach sektora finansów. Stypendystka Fundacji Fulbrighta. Jest kierownikiem Katedry Rachunkowości i Ładu Korporacyjnego w Akademii Leona Koźmińskiego. Pracowała jako visiting professor w wielu uniwersytetach w USA i Europie. Koordynator wielu krajowych i międzynarodowych projektów badawczych w zakresie ładu korporacyjnego i sprawozdawczości finansowej i niefinansowej. Laureatka licznych nagród i wyróżnień naukowych. Jest autorką wielu prac z zakresu rachunkowości, finansów, zarządzania kapitałem intelektualnym ładu korporacyjnego i społecznej odpowiedzialności.
Doktor habilitowany nauk ekonomicznych, prof. ALK. Dziekan Kolegium Finansów i Ekonomii oraz Dyrektor ds. Naukowych w Centrum Badawczym Transformacji, Integracji i Globalizacji TIGER. Praktyczne doświadczenia zdobywał m. in. jako Doradca Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Finansów, odpowiadając za reformy strukturalne w ramach systemu finansów publicznych. Pracował jako wykładowca w Europejskim Instytucie Administracji Publicznej (EIPA) oraz Europejskim Centrum Zarządzania Finansami Publicznymi. Przebywał kilkakrotnie jako tzw. „visiting scholar” w instytucjach zagranicznych, takich jak Stanford University, Columbia University, Harvard University w USA czy OECD w Paryżu. Do dziś jest profesorem wizytującym w kilku europejskich uczelniach. Autor publikacji oraz ekspertyz w obszarze makroekonomii oraz finansów publicznych.
Adiunkt w Katedrze Finansów w Akademii Leona Koźmińskiego. w pracy naukowej zajmuje się szeroko rozumianymi finansami przedsiębiorstwa, problematyką zarządzania wartością oraz systemami controllingu. Uczestnik wielu prestiżowych konferencji naukowych, autor wielu recenzowanych artykułów, opublikowanych m. in.w Finance Research Letters, Eastern European Economics, Economic Research-Ekonomska Istraživanja, Contemporary Economics oraz Journal of Management and Business Administration. Central Europe. Jest autorem książki pt. „Controlling w instytucjach kultury”. Zdobywca grantu NCN, laureat nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za osiągnięcia będące podstawą nadania stopnia doktora w postaci rozprawy doktorskiej. Wyróżniony również w Akademii Leona Koźmińskiego za całokształt działalności naukowo-badawczej.