Strona główna - Programy stypendialne
Fundusze imienne to wyodrębnione księgowo fundusze, które mają w swojej nazwie informacje o fundatorze – darczyńcy indywidualnym lub firmie. Oznacza to, że każde z działań uczelni, wsparte finansowo z danego funduszu imiennego, będzie opisane: „Działanie sfinansowano z funduszu darczyńcy XYZ lub firmy XYZ”. Przykładowo, oferujemy możliwość utworzenia imiennego funduszu stypendialnego dla najlepszych i najbardziej przedsiębiorczych studentów uczelni. Kryteria stypendialne mogą być dopasowane do profilu Państwa firmy lub preferencji darczyńcy indywidualnego. Fundusze stypendialne mogą być wydatkowane w całości na wypłatę stypendiów lub – w porozumieniu z darczyńcą lub firmą – przekazane na fundusz żelazny. Wówczas coroczny zysk wypracowany przez fundusz posłuży wsparciu stypendystów. Dodatkową możliwością jest stworzenie imiennego funduszu wspierającego wskazany przez darczyńcę lub firmę kierunek studiów, wybrane obszary naukowo-badawcze czy też Centrum sportu lub bibliotekę.
Nazywam się Michał. Pochodzę z Białorusi, a od trzech lat Warszawa jest moim domem. Przedsiębiorczość to moja pasja, dlatego wybrałem Akademię Leona Koźmińskiego — prawdziwą “nową szkołę dla nowego świata.” Dzięki programowi stypendialnemu otworzyły się przede mną drzwi do niesamowitych możliwości. Spotkałem tu ludzi, którzy inspirują mnie każdego dnia i pchają do rozwoju. Studiuję zarządzanie i chcę specjalizować się w przedsiębiorczości. Założyłem własną agencję projektowania stron internetowych, gdzie mogę na co dzień realizować swoją pasję, tworząc skuteczne strony dla klientów. W przyszłości widzę siebie jako kochającego ojca, seryjnego przedsiębiorcę i inwestora. Jeśli macie ochotę porozmawiać, piszcie na mike.global.stern@gmail.com
Nazywam się Wiktoria Piszczelska studiuję na kierunku Management oraz zajmuję się kostiumografią, fotografią i filmem. Uwielbiam współpracować z ludźmi i organizować przedsięwzięcia w branży kreatywnej. Wybrałam Akademię Leona Koźmińskiego ze względu na program double degree oraz jakość oferowanej edukacji. Uczelnia umożliwia naukę w międzynarodowym środowisku, w którym w przyszłości chciałabym pracować. Zamierzam zajmować się koprodukcjami międzynarodowymi i promować polską kulturę.
Jest mi niezmiernie miło być jedną z stypendystów Panattoni, czuję się doceniona i zauważona. Stypendium dało mi dodatkową parę skrzydeł w działaniu i pracy nad nowymi projektami
Jako stypendystka czuję ogromną moc aby rozwijać swoje kompetencje i wdzięczność za tą możliwość. Od wielu lat działam jako Project Managerka w organizacjach pozarządowych i mentorka dzieląc się swoim doświadczeniem i budując sprawczość młodych Polaków też dlatego wybrałam Akademię Leona Koźmińskiego. Jest to uczelnia która wspiera moje pomysły i działania na wysokim poziomie dostarczając narzędzia i wiedzę, a właśnie to jest dla mnie najważniejsze.
Z uśmiechem,
Maja
Nazywam się Marysia, pochodzę z Wrocławia i jestem studentką roku na kierunku Zarządzanie i Socjologia w Mediach i w Biznesie.
Jestem bardzo szczęśliwa jako stypendystka programu, cieszę się, że ktoś uwierzył w moje możliwości. Interesuje mnie sztuka w każdym tego słowa znaczeniu od teatru po malarstwo, odkąd pamiętam jestem też społeczniczka i uwielbiam działać na rzecz społeczeństwa. Wybrałam ALK ponieważ zależało mi na kierunku interdyscyplinarnym, który duży nacisk będzie kładł na praktykę. Jeszcze nie wiem kim chce zostać w przyszłości, wiem jednak, że wiedza, którą zdobywam na ALK napewno przyda mi się w przyszłości niezależnie od wykonywanej pracy.
Nazywam się Matylda, pochodzę z Warszawy, studiuję zaocznie na kierunku Psychologia w biznesie i zarządzanie. Niezmiernie się cieszę, że zostałam stypendystką Panattoni oraz Fundacji Rozwoju ALK – to naprawdę ułatwiło mi spełnianie moich marzeń. Na co dzień zajmuję się edukacją – piszę książki i przygotowuję programy do egzaminów (matura, egzamin ósmoklasisty). Choć chciałabym skierować swoją karierę w stronę nauki, w życiu próbowałam różnych zawodów, takich jak modeling, fotografia, prowadzenie własnego sklepu czy organizowanie eventów. Wybrałam ALK, ponieważ spotkałam tu ludzi, z którymi mogę rozmawiać i dyskutować na różne tematy, co pozwala mi poszerzać swoją wiedzę. W przyszłości nie wiem jeszcze, kim chcę zostać, ale wiem, że chcę spróbować wielu różnych rzeczy! Najpewniej będzie to coś związanego z nauką 🙂
Nazywam się Angela Mozal i pochodzę z Ostrowca Świętokrzyskiego, obecnie studiuję prawo na Akademii Leona Koźmińskiego. Jestem bardzo zadowolona z możliwości korzystania ze stypendium i nie ukrywam, że jest to dla mnie ogromne personalne osiągnięcie. Na co dzień interesuję się działalnością społeczną, dzięki której mogę rozwijać swoje inne pasje takie jak podróżowanie i poznawanie nowych kultur. Wybrałam tę konkretną uczelnię ze względu na jej prestiż oraz różnorodne możliwości (takie jak Erasmus oraz koła naukowe). Na chwilę obecną w przyszłości chciałabym zostać prokuratorem, aczkolwiek jestem otwarta na nowe doświadczenia i wierzę, że te studia pozwolą mi podjąć właściwą decyzję.
Urodziłem się w Koninie. Obecnie studiuje na kierunku Zarządzanie w języku polskim.
Jako stypendysta czuję się bardzo zmotywowany i doceniony. Wsparcie, które otrzymałem otworzyło mi nowe możliwości w realizacji swoich marzeń.
Od najmłodszych lat interesowała mnie motoryzacja, a w szczególności motocykle. Biorąc przykład z taty sam postanowiłem zostać motocyklistą i zwiedzać świat swoim jednośladem. Podczas podróży zawsze towarzyszy mi dobra muzyka a na jej czele Elton John.
Akademie Leona Koźmińskiego wybrałem z pełnym przekonaniem, ponieważ to uczelnia z bardzo dobrą renomą. To wyjątkowe miejsce, które oferuje prawdziwie praktyczne podejście do nauki. Wierzę w to, że Koźmiński jest przepustką do wymarzonej kariery.
W przyszłości chciałbym zostać menedżerem światowej klasy.